Aquapark w Jarosławcu

Standard

Choć Jarosławiec jest niewielką nadbałtycką wioską, to jednak może poszczycić się świetnie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Zamieszkuje ją około 350 osób, a w sezonie letnim liczba przybywających tu turystów kilkukrotnie przewyższa liczbę mieszkańców wioski. Dlatego też niegdysiejsza rybacka wioska teraz jest typowym letniskiem, które przede wszystkim dba o wygodę wczasowiczów. W wiosce działają liczne pokoje gościnne, kwatery, hotele, pensjonaty, wille, pola namiotowe, domki kempingowe. Wioska oferuje także sporo punktów gastronomicznych, wędzarni ryb, barów czy restauracji. Większość z tych punktów działa tylko w okresie wakacyjnym.

Dużą atrakcją wioski, która w znaczny sposób wpłynęła na atrakcyjność wioski jest aquapark mieszczący się przy sanatorium Panorama Morska. W sanatorium można wynająć miejsca noclegowe (), ale aquapark dostępny jest także dla gości z zewnątrz. Działalność parku wodnego została zainaugurowana w roku 2008 i posiada kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych z podgrzewaną wodą i grotą wodospadową, a powierzchnia lustra wody aquaparku wynosi aż 1700 m2. W aquaparku znajdują się dwa baseny wewnętrzne, w których woda podgrzewana jest przez cały rok. Pierwszy to płytki basen dla dzieci – Wodna Bajak. Jego głębokość to zaledwie 25 cm. Dodatkowo znajdziemy tu dwie zjeżdżalnie i mnóstwo kolorowych ozdób, które każdemu dziecku przypadną do gustu. Drugi basen kryty to tzw. Rwąca Rzeka. Jego głębokość wynosi 1,25 m, a długość to 55 m. Tutaj również znajdują się dwie zjeżdżalnie. Dodatkowo są tu też stanowiska do masażu karku.

Sezonowo czynne są natomiast baseny zewnętrzne wielofunkcyjne. Tutaj woda podgrzewana jest tylko w sezonie, czyli od 29 maja do 16 września. Jeden basen ma głębokość od 1,2 do 1,35, drugi zaś ma dno, które przypomina dno morskie, głębokość zwiększa się równomiernie od 0 do 1,6 m. Na zewnątrz znajdziemy także dodatkowe atrakcje, jak np.: punkty wodnego masażu, grzybek wodny, leżanki rurowe z masażem powietrznym, zjeżdżalnie, a także gejzery powietrzne, które imitują efekt morskiej fali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>