Atrakcje w Gliwicach

Standard

Gliwice to miasto leżące na Górnym Śląsku, na prawach powiatu, zajmujące południową Polsce w województwie śląskim, położone na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą. Znane jest między innymi z posiadania jednej z najlepszych polskich uczelni wyższych. Jest nią oczywiście popularna Politechnika Śląska. Corocznie przyciąga ona ogromne rzesze studentów, którzy często wyprowadzając się z innych miejscowości, osiedlają się w Gliwicach. Studiują, pracują, a czasem zostają już tam na zawsze. Pomimo tego, iż miasto leży w regionie typowo przemysłowym, zanieczyszczonym, Gliwice są jednym z najbardziej zielonych miast całego regionu. Roślinność zachęca wielu turystów do odwiedzenia tego miejsca. Szeroka baza noclegowa pozwala jednocześnie zostać przyjezdnym na dłużej, a noclegi dla bliskich w Gliwicach znajdziemy w rozsądnej cenie. Możemy bowiem zatrzymać się w hotelach, hostelach, pensjonatach, kwaterach prywatnych. Dla studentów dostępne są akademiki.

Przyjeżdżając do Gliwic warto zajrzeć do niezwykle popularnej tak zwanej Palmiarni, w której obejrzeć możemy wiele gatunków egzotycznej roślinności. Dodatkową atrakcja miasta jest to, iż posiada ono około 60 km ścieżek rowerowych i spacerowych. Piękne zielone parki zachęcają do długich spacerów, rodzinnych wypadów, a nawet relaksu z książką. Piaskowa Dolina mieszcząca się na ul. Piaskowej to kompleks boisk wielofunkcyjnych. Można tam zagrać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenis stołowy, a nawet szachy. Wielbicieli wspinaczek na pewno zainteresuje Centrum Wspinaczkowe „Fabryka Mocy” przy ul. Jana Śliwki 86. Miejsca te, są zatem idealne dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego. Dla tych, którzy wolą bardziej spokojny relaks miasto przygotowało wiele restauracji, kawiarni, pubów, kina, teatry. Okazuje się zatem, iż jest ono odpowiednie nie tylko dla studentów, ale może być także doskonałą alternatywą na weekendowe wyjazdy z ukochana osobą, bądź całą rodziną. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>