Atrakcje w Koninie – architektura

Standard

Konin to jeden z większych ośrodków miejskich zlokalizowanych w Wielkopolsce. To miasto powiatowe kryje w sobie wiele atrakcji również dla turystów, o czym niestety często oni zapominają. Warto wiedzieć, że w Koninie znajdziemy mnóstwo zabytków, a także innego rodzaju atrakcji turystycznych. Od czego zacząć podróż po Koninie? Na jakie obiekty na pewno powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Konin to miejsce z naprawdę uroczym Starym Miastem. Większość turystów przybywających do tego miasta na początku udaje się właśnie na konińską starówkę, zlokalizowaną po lewej stronie przepływającej przez Konin Warty. Jakie zabytki znajdziemy w tych okolicach? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na klasycystyczny ratusz. W Koninie znajduje się również najstarszy w tej części Europy znak drogowy, który jest potocznie zwany Słupem Konińskim. Znajduje się na nim historyczna inskrypcja. Uwagę turystów skupia także rynek w Koninie, na którym znajduje się wiele zabytkowych kamienic, mających olbrzymie walory architektoniczne. Warto wspomnieć na przykład o Kamienicy Jana Zemełki – była ona jednym z pierwszych budynków o charakterze świeckim, które zostały wymurowane. Pochodzi z XVI wieku, jednak w wyniku wielu remontów jej styl jest trochę inny, niż można by się było spodziewać. Ciekawym obiektem jest także znajdująca się na rynku kamienica Grodzka, która także ma walory zarówno historyczne, jak i architektoniczne. Nic dziwnego, że wielu turystów wybiera się przede wszystkim w to miejsce przyjeżdżając do Konina.

W innych dzielnicach miasta również znajdziemy wiele miejsc, które są godne uwagi turystów. Trzeba przede wszystkim wspomnieć tutaj o zamku w dzielnicy Gosławice. W tej okolicy znajdziemy także skansen, który także jest godny zobaczenia. Konin to zatem miasto, w którym znajdziemy zabytki z bardzo różnych epok, dlatego jest tak ciekawe pod względem architektonicznym. Warto przyjechać do Konina jednak nie tylko ze względu na przepiękną architekturę. Znajdziemy tutaj także wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak na przykład położone w okolicy Konina jeziora. Do wypoczynku w tym pięknym mieście zachęca nas także tutejsza baza noclegowa [klik➥Meteor], ponieważ trzeba przyznać, że Konin oferuje nam naprawdę komfortowe noclegi. Konin to zatem miasto godne polecenia każdemu turyście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>