Atrakcje w Sianożętach i okolicach

Standard

Sianożęty to mała miejscowość nadmorska, która nie należy do najpopularniejszych miejsc nad Morzem Bałtyckim, co jest ogromnym atutem w dzisiejszych czasach. Innym mocnym punktem tego miejsca jest baza noclegowa. Sianożęty są położone zaledwie jeden kilometr na zachód od Ustronia Morskiego i stanowią świetną alternatywę, dzięki czemu noclegi są tu na wysokim poziomie zarówno jak i cała infrastruktura turystyczna.

Do atrakcji turystycznych Sianożęt należy na pewno piękna, szeroka plaża. Ogromny piaszczysty teren idealnie nadaje się do wypoczynku i jest to jedna z ładniejszych, czystszych i większych plaż, jakie możemy spotkać na polskim wybrzeżu. Niestety jest to tylko polskie morze i temperatura wody nie zachwyca, gdyż latem dochodzi ona do około 17 stopni, ale to i tak nie stanowi przeszkody, aby w najcieplejsze dni strzeżone kąpieliska były zapełnione osobami poszukującymi momentu ochłody. Dodatkowo, wiele atrakcji typowo nadmorskich, jak przejazdy na bananie, pływanie w kole czy dmuchane zamki i inne miejsca przy plaży, zachęcają turystów do aktywnego wypoczynku zarówno w gronie rodzinnym, jak i dają możliwość wspaniałej zabawy z przyjaciółmi.

Jeśli przeszliśmy już do tematu aktywnego wypoczynku, to znakomitą opcją dla osób ceniących ten rodzaj spędzania czasu wolnego, jest trasa rowerowa z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego. Jest ona długa, ciekawa a przede wszystkim zapewnia świetne nadmorskie widoki, gdyż jej wiedze wzdłuż plaży przy Morzu Bałtyckim. Dodatkowo, możemy zaobserwować wydmy wraz z niecodzienną roślinnością. Oczywiście nie trzeba ze sobą wozić rowerów z drugiego końca Polski, gdyż zarówno w Sianożętach jak i Ustroniu Morskim czy innych okolicznych miejscach, znajdziemy sporo wypożyczalni rowerów lub innych sprzętów przydatnych do spędzenia wakacji.

Jeśli chodzi zaś o zabytki, to ciekawą atrakcją w okolicy są najstarsze w Polsce dęby znajdujące się w kołobrzeskim lesie. Najstarszym dębem w Polsce jest „Bolesław”, który ma około 800 lat, lecz co ciekawe nie jest on najbardziej znany w naszym kraju. Miano najpopularniejszego dębu nosi „Bartek”, który jest młodszy o 130 lat. Dęby te znajdują się w odległości około 5 km od Sianożęt i udajemy się tam w kierunku Kołobrzegu. Do zespołu dębów należy również trzecie drzewo o imieniu „Warcisław”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>