Dłuższe i krótsze wędrówki po Radkowie

Standard

Jeśli jesteśmy nastawieni na aktywny wypoczynek, a także chcemy zaplanować sobie wczasy w Polsce, to warto pomyśleć o tym, by zarezerwować noclegi w Radkowie. Bardzo szybko możemy się przekonać między innymi o tym, że jest to miejsce niezwykle ciekawe, ale również dające możliwości na zwiedzanie pięknych okolic. A są nimi Góry Stołowe, które zresztą zaliczają się do krajobrazu chronionego. Także rezerwując miejsca, powinniśmy pamiętać o tym, że w tym mieście baza noclegowa jest aktywna przez cały rok.

Chcąc zaplanować sobie wyprawę, możemy skorzystać z kilku szlaków turystycznych. Pierwszą taką trasą jest żółty szlak turystyczny, który prowadzi ze Szklar aż do Przełęczy Puchacza. Warto mieć jeszcze na uwadze, że jest to jeden z najdłuższych szlaków w okolicy, którego raczej nie będziemy w stanie pokonać w ciągu jednego dnia. Co ciekawe Radków znajduje się mniej więcej w środku trasy, pomiędzy Gajowem, jak i również Skalnymi Wrotami. Po drodze jednak możemy zwiedzić między innymi Schronisko PTTK „Pod Muflonem” czy też Bystrzycę Kłodzką. Drugim szlakiem jest niebieski szlak prowadzący z Polanicy Zdrój do Stroczego Zakrętu. Ten szlak jest zdecydowanie krótszy i można oczywiście odbyć go w odwrotną stronę. Mianowicie wybierając się z miejscowości o nazwie Stroczy Zakręt, z powodzeniem udamy się następnie do Radkowa. Kolejnymi punktami na naszej mapie powinny być Wambierzyce, Skalne Grzyby, Batorówek, Niżkowa, Borowina, Bukowa, aż na samym końcu docieramy do wcześniej wspomnianej Polanicy Zdrój.

Innym ciekawym szlakiem, który jest chyba najkrótszy ze wszystkich tutaj dotąd podanych, jest zrobienie tak zwanej pętli, która polega na tym, że wybieramy się z Radkowa w kierunku Skalnych Wrót i następnie wracamy do pierwszej miejscowości. Tutaj na swojej drodze możemy napotkać naprawdę przepiękne tereny, które wyróżniają się przede wszystkim skalnymi kaskadami, jak i również tym, że z góry płynie prawdziwy, rześki potok. Jest to świetna trasa na błogi wypoczynek i znalezienie pięknego miejsca, w którym można nacieszyć się pięknem polskich gór. Oczywiście takich szlaków zarówno krótszych, jak i nieco dłuższych jest zdecydowanie więcej. Wystarczy się przekonać o tym, przebywając kilka dni w Radkowie. Szybko zorientujemy się, że takich ciekawszych miejsc do zwiedzania jest zdecydowanie więcej niż pierwotnie zakładaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>