Fenomen Władysławowa

Standard

Jaka tajemnica kryje się we Władysławowie? Czemu właśnie tę miejscowość wybiera znaczna część turystów, bez względu na wiek i zasobność portfeli? Niestety odpowiedź nie będzie żadnym odkryciem. We Władysławowie jest po prostu przyjemnie.

Rozrywkowo latem
Jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych jest Letnia Scena Muzyczna, na której występują popularni artyści. Do tej pory na scenie grali między innymi: Enej, Grubson, Coma, Luxtorpeda i Happysad. Koncerty są darmowe i odbywają się w różnych wakacyjnych terminach. W dni, w których odbywa się impreza, w mieście jest naprawdę tłoczno.

Dla aktywnych
Nie tylko fani muzyki znajdą we Władysławowie rozrywkę. Oferta wakacyjna jest bardzo szeroka. Władze miasta organizują różne imprezy sportowe dla bardziej aktywnych turystów. Można przykładowo wziąć udział w biegu Władysławowo – Jastrzębia Góra. Dystans biegu wynosi 16 km i ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku nad morzem. Dla wędkarzy miasto ma w ofercie wyprawy morskie na dorsze. Rejs trwa około 9-10 godzin i kosztuje od 150 do około 200 zł. Każdy kuter ma osobną ofertę cenową. Co więc zrobić, by spędzić ciekawie czas? Wziąć urlop, znaleźć dogodny nocleg (szczegóły ➾ otwórz), a Władysławowo zapewni rozrywkę na cały pobyt.

Zabawa zimą
Nie tylko latem można odwiedzić to nadmorskie miasteczko. Wiele osób decyduje się na wczasy zimowe nad morzem. Jest wtedy dużo mniejszy ruch, zarówno na plaży, jak i w mieście. Niektóre restauracje są pozamykane, ale nie ma się czego obawiać, ponieważ oferta turystyczna gminy jest bardzo rozbudowana i przez cały rok można tam dobrze zjeść i wygodnie spędzić nocleg. Władysławowo dba również o rozrywkę turystów. W zimie, oprócz korzystania z punktów widokowych na wieży Domu Rybaka lub kościoła, warto wziąć udział w Spotkaniu z Mikołajem (04. 12. 2015r.). Parada świąteczna zakończona będzie występem dla dzieci prowadzonym przez teatr w Urzędzie Miejskim. W zimie można także spróbować swoich sił podczas połowu dorsza. Urozmaiceniem spacerów po plaży i porcie mogą być wypady do Trójmiasta i na Hel.

Władysławowo tętni życiem przez cały rok. W zimie jest tam spokojniej, jednak nie ma szans na nudę. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek. Nie brak tu rozrywek i atrakcji, które urozmaicą urlop. Dobre połączenie z pobliskimi miastami zwiększa atrakcyjność Władysławowa. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji, aby odwiedzić te miejscowość, to warto się nad tym zastanowić podczas planowania kolejnego urlopu nad morzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>