Góralskie tony w Bukowinie Tatrzańskiej

Standard

Bukowina Tatrzańska to nieduża podhalańska wieś, licząca sobie zaledwie około 3 tysiące mieszkańców. Niegdyś funkcjonowała jako ośrodek rolniczo pasterski, jednak tuż po II wojnie światowej, została przekształcona w ośrodek turystyczny. Swoje walory wypoczynkowe zawdzięcza niezwykłemu krajobrazowi, zdeterminowanemu przez tereny górsko-leśne, co powoduje, że miejscowość posiada niezwykłą atmosferę.

W okolicy znajdziemy wiele atrakcji, a także przepływającą tędy Białkę. Rzeka w okresie letnim jest źródłem wielu rozrywek, takich jak spływy kajakowe, czy pontonowe, a nawet kąpieli i łowienia ryb. To miejsce klimatyczne, które pozwoli nam odetchnąć pełną piersią i wyrwać się od codziennych problemów. Sprzyja temu nie tylko położenie, ponad 800 m n.p.m., ale też prężnie rozwijająca się baza noclegowa. Pamiętajmy tylko o wcześniejszej rezerwacji pokoju, dzięki czemu możemy liczyć na wymarzone widoki z okna i preferowany standard. Jest to konieczne, gdyż osada cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy bez względu na porę roku, znajdują tu swoją przystań.

Okoliczne lasy, skrywają wiele szlaków turystycznych, spośród których część zaprowadzi nas na górskie szczyty. Chcąc zażyć nieco sportu, powinniśmy wiedzieć, że tutejszy wyciąg krzesełkowy, na stacji Turnia jest jednym z najczęściej wybieranych, pomimo, że w kurorcie znajdziemy ich o wiele więcej. W ostatnim czasie, dużą atrakcją stały się tutejsze termy Bukovina, które pozwalają na luksusowy relaks, za przystępną cenę. Można tu skorzystać z basenów, sauny, jacuzzi i wielu innych przybytków, których nie sposób wymienić. W górach, dużą rolę odgrywają pamiątki kultury i podobnie jest w Bukowinie Tatrzańskiej, w której możemy zobaczyć takie perełki jak Zagroda Sołtysów, będąca skansenem wartym uwagi jest Dom Ludowy, w którym odbywają się regularne góralskie zabawy oraz kilka budowli sakralnych, niosących ze sobą ciekawe opowieści.

Propozycje obiektów noclegowych są wyjątkowo różnorodne (https://meteor-turystyka.pl/), dzięki czemu, przeglądając je możemy wybrać najlepszą opcję dla nas. Nie zapominajmy, że w tej okolicy gastronomia ma szczególne znaczenie, a Karczma u Leśnego, czy nawet Karczma Widokowa, zapewnią nam niezwykłą podróż kulinarną, szlakami tradycji regionu. Bukowina Tatrzańska, to wieś z przeszłością, która odgrywa ogromne znaczenie również dziś. Rejony górskie i ich mieszkańcy, znani są z tradycji i przywiązania do niej, toteż będąc w tej okolicy powinniśmy zapoznać się z elementami mającymi związek z kulturą góralską właśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>