Kazimierz Dolny- zabytkowe, małe miasteczko

Standard

Kazimierz Dolny bardzo często określany jest jako miasto zabytek. Nie ma w tym żadnej przesady, cały układ urbanistyczny starego Kazimierza Dolnego, wszystkie nieruchomości powstałe przed laty, można kwalifikować do zabytków, co więcej zabytków wyróżniających się pięknem i osobliwymi zdobieniami. W przypadku nieruchomości w Kazimierzu Dolnym zdobienia są nie tylko piękne, ale i szczególne. Wiele nieruchomości wybudowano bowiem z wapienia, materiału łatwo poddającego się obróbce, stąd łatwość wykonywania ciekawych i bardzo skomplikowanych zdobień.

Miasto zabytek – to nie tylko potoczne określenie tego miasta. W roku 1994 decyzją Prezydenta Lecha Wałęsy (baza Wikipedia) zespół zabytków w Kazimierzu Dolnym został uznany w całości za pomnik historii, co jest swego rodzaju prawnym potwierdzeniem tego, o czym mówi się potocznie. Miasto jednak to nie tylko zabytki, które można zobaczyć, czy zwiedzić, ale dużo więcej.
W Kazimierzu Dolnym i okolicach można znaleźć wiele tras turystycznych, tras bardzo oryginalnych i nietypowych. Przykładem są te, przy  których przechodzeniu można znaleźć się w wielu licznych wąwozach lessowych, miejscach, w których bardzo dobitnie widać, piękno przyrody. Można dostrzec, jak wielka jest siła natury. Każdy, kto dotrze do Kazimierza Dolnego i będzie chciał zobaczyć coś więcej niż tylko niewątpliwe piękne nieruchomości, z pewnością znajdzie miejsca, które go zainteresują.

W mieście i okolicach znajduje się szereg tras, które można pokonywać pieszo, czy też rowerem. W przypadku niektórych jednak choćby z uwagi na niedostępność miejsc i różnice wysokości, pokonywanie tras pieszo jest bardziej wskazane. Noclegi to nie problem. Wybierający się do Kazimierza Dolnego, nierzadko zastanawiają się, czy w tak małym miasteczku, można nocować w dobrych warunkach. Warianty noclegowe (baza Meteor) są tak różnorodne i tak rozbudowane, że w zasadzie nie ma z nimi żadnego problemu. Można znaleźć ładne i droższe ośrodki, ale można też wynająć pokój w prywatnym domu. Będzie tanio i na swój sposób ciekawie. Wynajęcie pokoju to szansa mieszkania choć przez parę dni jak stali mieszkańcy tego miasta. Warto się o tym przekonać, odwiedzić to miasteczko. Kazimierz Dolny jest piękny, a atrakcji turystycznych nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>