Miasto dla aktywnych – Koszalin

Standard

Koszalin to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc Polski. Niewielka odległość od Morza Bałtyckiego, która mierzy zaledwie 11 kilometrów znacznie zachęca turystów do wybrania tego miasta jako miejsca do spędzenia odpoczynku wakacyjnego. Turyści, którzy chcą wybrać się do Koszalina mogą skorzystać z bazy noclegowej {zobacz: noclegi Koszalin na meteorze}, która porównuje oferty różnych funkcjonujących na terenie miasta obiektów.

Koszalin {zobacz: Koszalin na facebooku} jest jednym z miast powiatowych, które położone jest na terenie województwa zachodniopomorskiego. Na co dzień w mieście tym zameldowanych jest 108576 osób. Koszalin to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Mnogość wydarzeń kulturalnych, które się tutaj odbywają, liczne trakcje turystyczne oraz ciekawe zabytki są ogromnym atutem tego miasta.

Osoby, które lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu również znajdą coś dla siebie. Na terenie całego miasta została stworzona sieć siłowni miejskich, która posiada nowoczesny sprzęt oraz sieć pływalni, które oferują bardzo nowoczesne baseny o różnych długościach i głębokościach. Przy pływalniach tych funkcjonują zazwyczaj szkółki pływackie, w których prowadzone są zajęcia z nauki pływania, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Na terenie miasta możemy odnaleźć również korty tenisowe, które cieszą się ogromną popularnością. W obiektach rozgrywane są puchary, podczas których prowadzone są kwesty, a dochód z nich przeznaczany jest na cele charytatywne.

Bardzo ciekawą inicjatywą, która co roku gromadzi wiele aktywnych osób jest tak zwany ,,Nocny Maraton”, który ma miejsce nieprzerwanie od 1997 roku. Zawsze bierze w nim udział wiele osób. Uczestnicy maratonu przemierzają specjalnie ochraniane i oznakowane koszalińskie ulice. Maraton ten również ma podłoże charytatywne. Od lat podczas tego wydarzenia sportowego zbierane są pieniądze na zakup opału oraz zakup podręczników dla biednych rodzin, które mieszkają na terenie miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>