Mikoszewo – miejsce na relaks

Standard

Każdy, kto udaje się na wczasy, marzy o tym, by porządnie na nich wypocząć. Dlatego szukamy takich miejsc, które mogą nam to zagwarantować. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera się na wczasy nad morze, bo tamtejsze małe wioski rybackie są dobrym miejscem do wypoczywania. Do takich miejsc szczególnie polecanych można zaliczyć Mikoszewo, które choć małe, ma wiele do zaoferowania.

Mikoszewo leży w województwie pomorskim, niedaleko już odwiedzonej przez nas Stegny. To co wyróżnia tę miejscowość, to fakt, że w tym miejscu Wisła wpada do Morza Bałtyckiego. Mimo że wieś dosyć rozwinęła się turystycznie, to jednak wciąż nie ma tu tłumów, nawet w sezonie letnim. A turystom to miejsce odwiedzającym bardzo się to podoba. Ludzie coraz częściej szukają na wczasach ciszy i spokoju, szczególnie ci, którzy na co dzień mieszkają w dużych miastach, gdzie nieustanny hałas może wyprowadzić z równowagi. Mikoszewo posiada też swój własny rezerwat przyrody o nazwie Mewia Łacha. W rezerwacie można głównie spotkać ptactwo wodne, które jest pod ochroną. Ogólnie w Mikoszewie można oczy nacieszyć piękną, nieskalaną niczym naturą. Wszędzie jest mnóstwo zielonych terenów, słychać śpiew ptaków, odgłosy zwierząt leśnych. Bardzo miło się tutaj spaceruje i wypoczywa.

Dla tych, którzy uwielbiają letnie kąpiele w morzu, zostało przygotowane kąpielisko i plaża strzeżona, oczywiście w sezonie letnim. To idealny sposób na letni wypoczynek nad samym morzem. Baza noclegowa Mikoszewa oferuje różne propozycje noclegów. To głównie pensjonaty i domy wczasowe. Jest ich tu całkiem sporo, jak na taką małą miejscowość. Można też tu znaleźć nocleg w kwaterach prywatnych, a są one bardzo tanie i komfortowe. W sezonie wakacji polecane są domki letniskowe, które są przytulne i ładnie się prezentują. Większość z nich leży bardzo blisko morza, co jest ich dodatkowych atutem.

Mikoszewo jest bardzo starą miejscowością, pierwsze informacje o niej pochodzą z XIII wieku. Sama nazwa miejscowości ma ciekawą historię, warto więc odwiedzić to miejsce. Nad morze można się wybrać o każdej porze roku, latem jest to miejsce, gdzie można się kąpać w morzu i bawić na plaży, zaś jesienią czy wiosną – podreperować swoje zdrowie, bo wydziela się jod, który korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>