Mrągowo – Piknik Country i Noc Kabaretowa

Standard

Mrągowo jest to duże bo prawie 23-tysięczne miasto położone w województwie warmińsko–mazurskim. Od wielu już lat jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym na Mazurach. Leży pomiędzy dwoma pięknymi jeziorami Juno i Czos. Od 25 lat w Mrągowie, na przełomie lipca i sierpnia organizowane są koncerty muzyki Piknik Country, które przyciągają w te okolice kilkanaście tysięcy fanów takiej muzyki. Baza noclegowa w mieście jest dość rozbudowana. Każdy turysta znajdzie dla siebie wygodne miejsce do spania. Jednak w sezonie letnim odczuwa się brak wolnych miejsc. Wobec tego konieczne jest wcześniejsze rezerwowanie hoteli np. za pomocą strony internetowej – meteor-turystyka.pl – musimy mieć przecież pewność że nie zabraknie dla nas miejsca.

Od kilkunastu lat miasto jest gospodarzem imprezy pod nazwą Mazurska noc Kabaretowa. Mrągowo gości wtedy artystów i kabarety z całej Polski. Niezwykłe walory przyrodnicze, ciekawe formy krajobrazowe, mnóstwo jezior oraz siedliska rzadkich zwierząt dodają tylko atrakcyjności temu zakątkowi Polski. Jedną z najbardziej malowniczych rzek Pojezierza Mazurskiego jest Krutynia. Wypływa ona z jeziora Warpuny, a następnie wpływa na obszar Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Przez całą długość rzeki (prawie 100 km) prowadzi malowniczy szlak kajakowy, który jest wielką radością dla miłośników sportów wodnych i dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń. Na obrzeżach miasta leży znane chyba wszystkim Jezioro Czos. Pośrodku znajduje się wysepka, a całe jezioro otoczone jest pięknymi lasami, łąkami i polami. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek i nie bez powodu uchodzi za największą atrakcję turystyczną tego rejonu. Spacer linią brzegową dostarcza wielu wrażeń i pozwala na pełny relaks. W pobliżu jeziora znajdują się domki letniskowe, bardzo dobrze wyposażone a wynajmując niektóre z nich możemy liczyć na pełne wyżywienie.

Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Można popływać kajakiem, pospacerować szlakami albo pojeździć na rowerze. Zaplecze gastronomiczne to wiele restauracji, barów, pizzerii i smażalni ryb. Jedyna wada tego regionu to dość surowy jak na nasze warunki klimat. Pojezierze Mazurskie jest najchłodniejszą, oprócz obszarów górskich częścią kraju. Lato trwa tu krócej niż w innych częściach Polski i nie jest aż tak upalne. Mimo wszystko wspaniałe widoki, piękne pejzaże i te krystalicznie czyste lustra jezior to idealne miejsce do wypoczynku. Każdy kto tutaj raz przyjedzie, na pewno wróci za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>