Piękne Kaszuby – Kościerzyna

Standard

Powiat Kościerski to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki i rekreacji. Lasy, jeziora, liczne zabytki i muzea- z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. Ciekawym i ważnym miastem tego regionu jest niewątpliwie Kościerzyna. Wczasy w tym uroczym miejscu zapewnią nam moc wrażeń. Zaskoczy nas ogromne bogactwo kulturowe oraz historyczne. Miasto oraz okolica sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu, zwiedzaniu ciekawych zabytków oraz muzeów, poznawaniu kultury i kuchni Kaszub. Co warto zobaczyć w Kościerzynie?

Wartościowym miejscem jest z pewnością Muzeum Kolejnictwa. Wśród zbiorów możemy podziwiać liczne parowozy, lokomotywy spalinowe i elektryczne, EZT, wagony motorowe. Ciekawymi zbiorami są także: wagon kolei linowej na Gubałówkę, skład pociągu wąskotorowego oraz pociąg ratunkowy. Muzeum dawniej nazywane było Skansenem Parowozownia Kościerzyna. Od 2009 roku podlega ono pod Muzeum Ziemi Kościerskiej, stąd zmiana nazwy. Miejsce to zachwyci nie tylko miłośników kolei. Hala posiada cztery stanowiska z ekspozycjami. Warto przespacerować się także po zewnętrznych torowiskach, gdzie możemy obejrzeć z bliska lokomotywy, wagony, a także urządzenia torowe. Wycieczka do Muzeum doskonale sprawdzi się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Co ciekawe, w Kościerzynie możemy znaleźć aż dwa sanktuaria maryjne. Pierwsze z nich mieści się w kościele farnym Świętej Trójcy. Znajdziemy tutaj sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin z cudowną kopią obrazu „Matka Boża Śnieżna”. Dzieło zostało namalowane w XVII wieku przez nieznanego artystę. Drugie sanktuarium, Matki Bożej Bolesnej, mieści się w kaplicy sióstr niepokalanek. Tutaj z kolei warto zobaczyć gotycką Pietę. Kamienna rzeźba powstała w XV wieku. Wystrój kaplicy jest dziełem gdańskich artystów. Pieta Kościerska znajduje się w niszy, po prawej stronie głównego ołtarza. Ta otoczona dużą czcią wiernych rzeźba, jest niezwykle cennym zabytkiem. Niewątpliwie warto zwiedzić obie świątynie i zobaczyć skarby, które kryją.

Turystyka w Kościerzynie rozwija się zaskakująco prężnie. Coraz więcej turystów decyduje się na przyjazd do tego fascynującego miasta. Nic dziwnego, gdyż Kościerzyna daje swoim gościom wiele możliwości na ciekawe spędzenie czasu. Poznawanie tutejszej kultury, historii oraz tradycji jest niezwykle interesujące. Jakie noclegi Kościerzyna może zaproponować swoim gościom? Bez problemu znajdziemy tutaj odpowiedni nocleg. Baza wypoczynkowa jest szeroka i zaspokoi wszelkie potrzeby turystów, dostępna jest na stronie internetowej: meteor-turystyka.pl. Być może zdecydujemy się na któryś z przyjemnych pensjonatów lub pokoi gościnnych. Takich ofert w Kościerzynie jest bardzo wiele. Z drugiej strony mamy do dyspozycji domki letniskowe oraz gospodarstwa agroturystyczne położone w malowniczej okolicy. Z pewnością uda się nam znaleźć nocleg na miarę naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>