Poczuj odrobinę luksusu w Rzeszowie

Standard

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się zabytkowe i nowoczesne miasta. Znaczna część Polaków decyduje się odwiedzić takie miejsca jak Świdnica czy Kazimierz Dolny. Pokochali oni spacery małymi uliczkami i obiady na odrestaurowanych rynkach.

Rzeszów to jedno z takich miast, którego serce stanowi odnowiony rynek. Kolorowe kamienice biją blaskiem, okazały ratusz zachęca do podróży wstecz, a liczne ogrody piwne i restauracje przyciągają turystów zapachem pysznej kuchni. Jednak najpiękniejszym i najciekawszym miejscem na rynku, a właściwie pod nim są podziemne korytarze, ciągnące się na długości prawie pół kilometra. Zabytkowa i klimatyczna cegła, rysunki na murach, zbroje rycerskie i inne średniowieczne relikty tworzą niepowtarzalny i cichy klimat.

W centrum miasta znajduje się też mnóstwo luksusowych hoteli. Jednym z takich miejsc jest Hotel Prezydencki. Oferuje pokoje w standardzie trzygwiazdkowym jak i luksusowe, czterogwiazdkowe apartamenty. Położony jest w pobliżu rzeki Wisłoki i dwóch dużych parków wypoczynkowo-rekreacyjnych. Miłym sąsiadem jest Europejska Galeria Sztuki. W pobliżu znajduje się także druga galeria, lecz handlowa – idealna na duże i małe zakupy. Najbliżej centrum miasta znajduje się pięciogwiazdkowy hotel Bristol Tradition & Luxury Hotel. Znajdziemy go w samym rynku w jednej z pięknych, kolorowych kamienic. Obiekt oferuje oszałamiające jak na polskie standardy pokoje i wykwintną restaurację. Niestety za luksus trzeba czasami słono zapłacić, jednak każdemu należy się choć odrobinka bogatego życia. Równie wysokie standardy gwarantuje Hotel Rzeszów, który za nieco mniejsza pieniądze oferuje także centrum fitness i strefę relaksu, połączoną ze spa i masażami. Takich luksusowych obiektów w Rzeszowie naprawdę nie brakuje. Spora konkurencja wpływa pozytywnie na jakość świadczonych usług. Oczywiście znajdziemy także znacznie tańsze hotele, hostele i pensjonaty. Zastaniemy w nich duże, czyste i wygodne pokoje z podstawowym wyposażeniem. Jeżeli nie chcesz przepłacać to zdecyduj się na taki nocleg. Jak sam widzisz baza noclegowa Rzeszowa () jest imponująca.

Rzeszów to miasto, w którym można poczuć odrobinę luksusu w naszym szarym życiu. Piękne, zabytkowe zabudowania łączą się tutaj z nowoczesną architekturą. Liczne galerie handlowe i sztuki, kina i teatry, w których regularnie odbywają się spektakle i koncerty, a także rekreacyjne place zieleni zachęcają do zatrzymania się tutaj choć na chwilę. Warto dodać, że Rzeszów znajduje się zaledwie 80 km od magicznych Bieszczad. Piękne górskie widoki to idealne miejsce na spokojne i aktywne górskie wspinaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>