Przyjedź do Malborka

Standard

Malbork to urocze miasto, które posiada ciekawą i bogatą historię, ciągnącą się od dwunastego wieku naszej ery. Miasto to zlokalizowane jest na terenie województwa pomorskiego. Granica miasta rozpościera się ponad rzeką Nogat. Malbork znany jest na kartach historii od wielu wieków – sprawia to, że na terenie miasta istnieje wiele zabytków, które chętnie są zwiedzane przez turystów przyjeżdżających tutaj z każdego zakątka Polski.

Dużym ułatwieniem dla każdej osoby odwiedzającej i chcącej zostać tutaj na dłużej jest baza noclegowa, którą możemy odnaleźć w internecie pod hasłem: „noclegi Malbork”. Pozwala ona na wybranie odpowiedniego miejsca noclegowego, które spełnia wszystkie oczekiwania chcącej wypocząć tutaj osoby przyjezdnej.

Turyści przyjeżdżają do Malborka głównie z chęcią zwiedzania tego pięknego miasta. Poza znanym na całym świecie zamkiem krzyżackim, który znajdziemy na liście światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się tutaj także wiele innych godnych zwiedzania atrakcji, które z pewnością przyciągną naszą uwagę. Jednym z takich zabytków są mury obronne, które zawierają liczne baszty oraz bramy. Mury te zbudowane są jak arkady z materiału budowlanego pod postacią czerwonej, pięknej cegły. Grubość muru wynosi około czterdziestu pięciu centymetrów. Najczęściej odwiedzanym fragmentem muru jest Brama świętego Ducha, która inaczej zwana jest również garncarską oraz Brama Mariacka, która powstała w czternastym wieku. Ma ona wysokość dziesięciu metrów i około czternaście metrów kwadratowych powierzchni. W ostatnim czasie została ona odrestaurowana, jednak zachowano jej gotycki styl.

Wielu turystów przyjeżdżając o Malborka zwiedza kościoły. Jedną z najbardziej popularnych wśród turystów świątyń jest kościół pod wezwaniem świętego Jana, który został wzniesiony w drugiej połowie czternastego wieku.

Malbork to miasto, w którym prężnie rozwija się sport i rekreacja. Na terenie tego zabytkowego miasta odnajdziemy sieć siłowni miejskich, które wyposażone są w bardzo nowoczesny sprzęt, który pozwoli zadbać o naszą kondycję fizyczną. Miejsca te są niezwykle popularne wśród młodzieży i seniorów. Obok siłowni na świeżym powietrzu znajdziemy również miejsca specjalnie przygotowane do jeżdżenia na deskorolkach oraz na rolach i kołowrotkach. Rampy te posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa, co nie zwalnia osób ćwiczących w tych miejscach z korzystania ze sprzętu ochronnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>