Skarby Mielna

Standard

Najcenniejszym walorem Mielna jest morze. Chociaż temperatura w zbiorniku jest różna i zmienna to latem możemy cieszyć się kąpielami morskimi. Oprócz tego polskie wybrzeże to przepiękne szerokie plaże. Wizja plażowania i opalania się w ciepłych promieniach słonecznych pozwala przetrwać niejedną mroźną zimę. 

Oprócz tego Morze Bałtyckie jest naturalnym źródłem jodu. Jego niedobór prowadzi do niedoczynności tarczycy, więc osoby cierpiące na te dolegliwość powinny zaplanować swój urlop właśnie nad Bałtykiem. Ten drogocenny pierwiastek pomaga utrzymać zdrowa skórę, włosy, paznokcie i zęby. Najwięcej jest go w nadmorskim powietrzu, ale do organizmu dostarczymy go także jedząc ryby czy używając jodowanej soli. 

Mielno do wymarzone miejsce na pobyt nie tylko ze względów zdrowotnych. Miejscowość cieszy się szeroko rozwinięta baza noclegową. Propozycje zakwaterowania w Mielnie są różnorodne.  Miejscowość dostarcza także wielu atrakcji. 

Miłośnicy spacerów doskonale odnajdą się na drodze z Mielna do Mielenka. Wzdłuż wspomnianej drogi rosną ponad 150- letnie lipy. Dlatego właśnie trasa jest nazwana Aleją Lipową. Dodatkowo w lecie lipy tworzą naturalny parasol ochronny przed słońcem. 

Jeśli poszukujecie wyjątkowych obiektów do sfotografowania wśród wakacyjnych zdjęć nie może zabraknąć jelenia z Mielna. Pomnik znajdujący się przy Urzędzie Gminy jest sympatycznym akcentem tego miasta. Został ufundowany w okresie międzywojennym przez jednego z mieszkańców na pamiątkę udanego polowania. Turyści chętnie robią sobie z nim zdjęcia, ponieważ figura jest naturalnych rozmiarów. 

W Mielnie możemy cieszyć się również atrakcjami na jeziorze Jamno. Gatunkiem ściśle chronionym, który występuje w tych wodach jest minóg rzeczny. Obok jeziora znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki któremu możemy udać się na rejs po tafli jeziora. Miłośnicy wędkowania maja możliwość wykupienia zezwolenia by cieszyć się ze świeżych własnoręcznie złowionych gatunków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>