Świdnica – ciekawe miejsce Dolnego Śląska

Standard

Świdnica to piękne i ciekawe miasto położone nad rzeką Bystrzycą, na Przedgórzu Sudeckim. Liczne zabytki, piękna architektura, wiele zielonych terenów miejskich – miejsce jest bardzo przyjemne, jeśli chcemy atrakcyjnie spędzić letni czas. Świdnica należy do Dolnego Śląska. Jest związana z przemysłem oraz kupiectwem. Posiada także wiele instytucji kulturalnych i oświatowych. Wakacje w Świdnicy nie będą nudne i monotonne. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc oraz atrakcji turystycznych. Miasto jest przyjazne także dla osób, które lubią spędzać każdą wolną chwilę aktywnie. Baza noclegowa z pewnością przypadnie nam do gustu. Bez problemu wybierzemy nocleg (strona www), który spełni nasze oczekiwania. Turystyka w tej okolicy rozwija się prężnie. Coraz więcej osób chętnie odwiedza to niepowtarzalne miejsce. Znajdziemy tutaj liczne pokoje gościnne, hotele oraz pensjonaty. Miasto może nam zaoferować także apartamenty oraz kwatery prywatne. W okolicy funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne oraz pola namiotowe. Bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce. Baza noclegowa dobrze spełnia swoje zadanie.

Co warto zobaczyć w Świdnicy?

Jednym z najważniejszych zabytków jest niewątpliwie Kościół Pokoju Świętej Trójcy. Nie każdy wie, że świątynia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto kryje prawdziwe skarby, docenianie w Polsce i na świecie. Kościół powstał w systemie szachulcowym. Został on wybudowany w 1657 roku, na planie krzyża greckiego. Wnętrze kościoła nieustannie zachwyca. Uwagę przyciąga ołtarz główny oraz barokowa ambona. Świątynia jest bardzo obszerna. Koniecznie odwiedźmy to cenne i wspaniałe miejsce.

Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy to kolejny ciekawy obiekt sakralny. Świątynia powstała na planie krzyża, w dawnej kaplicy cmentarnej. Elementem, który przyciąga uwagę jest niewątpliwie ośmioboczna kopuła. W środku znajdziemy wiele cennych dzieł sztuki sakralnej, charakterystycznych dla cerkwi. Warto wspomnieć o pięknym ikonostas, który niewątpliwie zachwyca. Uwagę przyciągają także piękne witraże świątyni.

Zwiedzając obiekty sakralne miasta, nie zapomnijmy o kościele św. Barbary. Kaplica przylega do Baszty Strzegomskiej. Wiąże się z ciekawą historią miasta. W dawnych czasach przy każdej bramie prowadzącej do miasta, stawiano właśnie taką kaplicę. W Świdnicy było ich aż siedem. Do dzisiaj przetrwała właśnie kaplica św. Barbary. Co więcej, budowla pierwotnie została wzniesiona w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>