W Kołobrzegu wiedzą jak zachęcić turystów

Standard

Doskonała atmosfera, fantastyczne atrakcje, bliskość morza i historycznych zabytków, świetna baza turystyczna, noclegowa i restauracyjna – w Kołobrzegu każdy będzie się bawił na swoich wakacjach i na pewno przez długi czas o nich nie zapomni. To jedno z tych miast, w którym swój kąt znajdzie i rozrywkowa młodzież spragniona nocnych imprez i dyskotek, i osoby starsze, które marzą tylko o odpoczynku i rodziny z dziećmi dla których główną atrakcją jest całodzienne wylegiwanie się na plaży. Kołobrzeg jednak nie zawsze był polskim kurortem wakacyjnym i nie zawsze konkurował z Łebą, Trójmiastem czy innymi nadmorskimi ośrodkami wczasowymi.

Atmosfera na medal

Można się zachwycać Kołobrzegiem pod różnymi względami – mówić jak dobrze przygotowana na przyjęcie kilkuset tysięcy turystów jest uzdrowiskowa oferta noclegowa (www meteor). Można zachwalać fantastyczne restauracje, mnogość atrakcji i ogromną gościnność mieszkańców. Ale niewątpliwie tym, co sprawia, że Kołobrzeg jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacje (konkurując nawet z Trójmiastem) okazuje się niepowtarzalna i zachwycająca atmosfera tego miejsca.

Na jego obszarze łączy się bowiem tradycyjny wypoczynek z nowoczesnością; obok siebie mieszczą się jednocześnie dwa różne światy: spokojny i cichy świat wypoczynku z dala od zgiełku oraz hałaśliwy, pełen głośnej muzyki świat młodego szaleństwa. Wielkość Kołobrzegu sprawia na szczęście, że żadna z tych dwóch grup sobie nie przeszkadza: imprezy muzyczne, koncerty i dyskoteki odbywają się najczęściej w zamkniętych klubach w centrum lub wręcz na samej plaży. Z kolei noclegi najczęściej rozlokowane są w dalszych dzielnicach lub przy plaży zachodniej (tam działają wielkie pięciogwiazdkowe hotele z prywatnymi plażami), gdzie panuje niezmącona cisza i spokój.

Czas wakacji

Nic więc dziwnego, że Kołobrzeg od wielu lat jest cennym turystycznym punktem na polskiej mapie. W dodatku ze względu na swój przyrodniczo-historyczny charakter (w pobliżu znajduje się też park krajobrazowy) i liczne ścieżki piesze i rowerowe, przyciąga również turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Warto się tu wybrać samemu lub z rodziną, aby zakosztować rodzinnych, spokojnych wakacji bez troszczenia się o noclegi, wyżywienie czy znalezienie atrakcji dla każdego członka rodziny. W Kołobrzegu znajdziemy bowiem wszystko, co tylko chcemy – od plaży poprzez historyczne zabytki, trasy rowerowe, parki, wesołe miasteczka dla dzieci i dyskoteki dla młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>