W Pobierowie nie ma miejsca na nudę

Standard

Pobierowo to wieś, która jest położona w województwie zachodniopomorskim. Pobierowo należy do miejscowości wypoczynkowych. Można tu aktywnie spędzić czas jednocześnie regenerując siły. To doskonałe miejsce na odpoczynek od hałasu i zgiełku jakie męczą nas codziennie. Istotnym miejscem w Pobierowie jest plaża. Plaża ta, to szeroki i piaszczysty teren. Kąpielisko natomiast stanowi 400 metrów linii brzegowej, która jest strzeżona przez odpowiednio wykwalifikowanych ratowników.

Pobierowo zostało utytułowane mianem: ”Błękitna Flaga”. Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie, które przyznaje międzynarodowa fundacja na rzecz edukacji ekologicznej. W Pobierowie działa Akademia Słońca. W miasteczku można również ćwiczyć fitness, aerobik, siatkówkę a nawet skok w dal. Prowadzone są liczne warsztaty sportowe, taneczne i artystyczne. W programie nie zabraknie również pokazów kabaretowych, koncertów, dyskotek a także seansów filmowych. Odpoczywając w Pobierowie warto zatrzymać się w Hotelu Seeblick. Nazwa tego hotelu w tłumaczeniu na polski oznacza : „widok na morze”. Hotel powstał w 1907 roku z inicjatywy pewnego rolnika o nazwisku Frohreich, który był jego pierwszym gospodarzem.

Warto także urządzić sobie spacer po głównej ulicy w Pobierowie, a mianowicie po ulicy Grunwaldzkiej. Ciągnie się ona wzdłuż plaży i ma około 4 kilometrów długości. To tu przez całe 24 godziny tętni życie, dlatego z pewnością nie znajdziemy tam miejsca, aby zaparkować swój samochód. Ulica Grunwaldzka bogata jest w liczne smażalnie, lodziarnie, dyskoteki, grille, puby, sklepy z pamiątkami a nawet ogródki piwne. Atrakcją, której nie warto przegapić jest Dom Ewy Braun. Zlokalizowany on jest na końcu ulicy Grunwaldzkiej w zachodniej części Pobierowa. Była ona kochanką Hitlera a potem jego żoną. Przekazy mówią, że zamieszkiwali ten domek letniskowy razem. Dom wygląda na zdewastowany i jest udostępniony do oglądania tylko z zewnątrz ze względu na bezpieczeństwo turystów.

Nocowanie w Pobierowie (wykaz – baza Meteor) nie stanowi żadnego problemu, ponieważ do wyboru jest wiele obiektów oferujących przytulne pokoje do spania. Jednym z takich miejsc są Apartamenty u Dzika. Ceny są bardzo niskie, gdyż zaczynają się już od 25 złotych. Każdy pokój jest wyposażony w wersalkę, dwa fotele, stolik, TV, szafkę, wieszak czy też parawan plażowy. Do dyspozycji jest także plac zabaw, który będzie nie lada atrakcją dla naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>