Wisełka – cudowne miejsce nad Bałtykiem

Standard

Jeżeli ktoś wybiera się nad morze, ale nie ma ochoty na to, aby słuchać tego, jak wypoczywają inni, na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wybranie się do takiego miejsca jak Wisełka. Miejscowość leży niedaleko Międzyzdrojów, jednakże nie ma ona charakteru miejscowości nadmorskiej, jak wiele podobnych w okolicy. Jest nieco ukryta pośród lasów, co powoduje, że ma specyficzny charakter jak również zbawienny na zdrowie mikroklimat. Pomimo tego, że nie należy do zbyt dużych miejscowości to jednak bez trudu można tutaj znaleźć idealnie dopasowane do swoich wymagań noclegi Wisełka bowiem pod tym względem może się pochwalić tym, iż baza wypoczynkowa prężnie się rozwija. Bardzo duża ilość osób, które są zainteresowane wypoczynkiem w tej miejscowości na pewno nie pozostaje bez wpływu na tak szybki rozwój infrastruktury noclegowej.

Wisełka to przede wszystkim tak bardzo poszukiwana dzisiaj cisza i spokój. Wiele osób właśnie ze względu na te dwa czynniki porzuca inne miejscowości na rzecz tej, ukrytej w lesie. Dodatkowo wioska to nie tylko możliwość wypoczywania na plaży, ale także nad jeziorem. Okazuje się, że zdania na temat tego czy większą atrakcją jest morze czy jednak jezioro są podzielone. Wybierając się nad Bałtyk można skorzystać jedynie z dzikiej plaży. Niedaleko niej znajduje się latarnia morska Kikut, która działała od lat 60 XX wieku. Jest w pełni zautomatyzowana, zastąpiła znajdującą się tutaj niegdyś wieżę widokową. Niestety, zwiedzanie jej nie jest możliwe. Znacznie więcej atrakcji czeka na turystów nad jeziorem. Możliwość wynajęcia łódki czy żaglówki jak również piękne, piaszczyste zejścia do wody – to niewątpliwy atut tego miejsca. Wisełka to wieś, gdzie aby coś znaleźć najlepiej zapytać miejscowych. Próżno szukać tutaj punktów informacji turystycznej, która bez problemu dostępna jest w wielu nadmorskich miejscowościach. Jedynie szlaki, tak samo piesze jak i rowerowe, których w okolicy jest mnóstwo, są doskonale oznaczone. Warto na pewno wybrać się na spacer, aby zobaczyć piękno okolicznej przyrody. Dwa kilometry od Wisełki można pograć w golfa, w miejscowości Kołczewo znajduje się pole z 27 dołkami. Oczywiście można sobie także zrobić wycieczkę do Międzyzdrojów, leżących około 15 kilometrów do Wisełki. Wiele osób, które zdecydowały się tam pojechać, powraca ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>