Wołkowyja – ostoja ciszy

Standard

Wołkowyja jest wsią w województwie podkarpackim[>>https://pl.wikipedia.org/wiki/wojewodztwo_podkarpackie]. Tym, co wyróżnia ją spośród innych polskich wsi jest bliskość Bieszczad. W Wołkowyi często zatrzymują się turyści, którzy za cel swoich wędrówek mają bieszczadzkie szlaki. Tutaj znajdują oni swoje noclegi, bowiem jest tutaj świetnie rozwiniętą linia brzegowa. Turyści mogą wybierać spośród wielu wołkowyjskich komfortowych domków i noclegów [>>], z których okien widok obejmuje bieszczadzkie wzgórza. Malownicza okolica skłania do długich spacerów, a okoliczne atrakcje nie pozwalają się nudzić.

Wołkowyja położona jest tuż przy Jeziorze Solińskim, stąd też niezwykle blisko jest do słynnej zapory. Będąc tutaj, nie sposób nie wybrać się na długi spacer, warto też odwiedzić muzeum, znajdujące się pod zaporą. Ta wycieczka dostarczy nam niezapomnianych przygód i wrażeń. Wioska to raj dla wędkarzy. Tutaj bowiem złowić można nawet gatunki ryb, rzadko spotykane w innych regionach.  Miejscowość stanowi nierzadko swoisty przystanek w podróży, czemu sprzyja położenie tuż przy pętli bieszczadzkiej. Przejeżdżając tędy, nie sposób nie zatrzymać się tutaj dłużej. Malownicze pagórki i wzgórza, wznoszące się nad okolicą kuszą długimi spacerami i wędrówkami, a panująca wszech obecnie cisza nastraja pozytywnie, pozwala odpocząć i zregenerować siły. W dzisiejszym świecie tak trudno jest znaleźć takie ciche miejsce, zakątek idealny do odpoczynku i relaksu. Wołkowyja jest właśnie takim miejscem. Nikt, kto był tu choć raz, nie zapomni o atmosferze jaka tu panuje. A jeśli na dodatek udało się komuś posłuchać bieszczadzkiej muzyki, granej i śpiewanej przez lokalnych artystów, atmosfera Bieszczad pozostanie w sercu takiej osoby na zawsze.

W okolicy Wołkowyi organizowane są przeróżne imprezy i koncerty, w których warto wziąć udział. Przykładem są choćby wakacyjne koncertowe lato w pobliskim Polańczyku czy solińskie regaty, które przyciągają co roku setki turystów z całej Polski. Jeśli chcesz odpocząć w ciszy, spokoju, wśród pięknych widoków, jest to miejsce świetne dla ciebie. Pobyt tutaj zapamiętasz na zawsze, a klimat sprawi, że zawsze będziesz chciał tu wracać. Bieszczady mają bowiem to do siebie, że przyciągają jak magnes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>