Relaksujący wypoczynek w Stegnie

Standard

Co roku nad polskie morze, do wczasowych miejscowości takich jak Stegna, zjeżdżają się tłumy turystów, spragnione słońca i wody. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jedyne co można robić nad Bałtykiem, to smażyć się na plaży. Niemniej jednak, goście, którzy korzystają z tutejszej bazy noclegowej, mają wiele możliwości udanego spędzenia wakacji w pięknej i urozmaiconej okolicy. Na Pomorzu znajdują się przecież liczne obiekty sportowe, rezerwaty i parki narodowe oraz muzea i zabytki, związane z kulturą, historią i przyrodą regionu.

W Stegnie znajduje się atrakcyjne kąpielisko z szeroką, piaszczystą plażą. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą tu popływać w czystym morzu oraz zająć się uprawianiem sportów wodnych. W jednej z tutejszych wypożyczalni bez problemu da się wypożyczyć sprzęt wodniacki. Okoliczne rzeki, jeziorka i kanały cieszą się także sporym powodzeniem wśród wędkarzy, którzy na jednym z tutejszych różnorodnych łowisk na morzu, rzekach lub kanałach, bez problemu odniosą sukces. Najlepiej pogodzić oba zainteresowania i łowić ryby z wypożyczonej łódki, nieco dalej od brzegu.

Stegna to również znakomite miejsce do rozpoczęcia wyprawy żeglarskiej, która w zależności od czasu i umiejętności kapitana, może poprowadzić poprzez miejscowości pomorskie lub na wschód – w stronę Kaliningradu czy na zachód przez Berlin do Europy. Rozbudowana sieć kanałów łączących jeziora i dorzecza pozwala na zaplanowanie wielu ciekawych tras żeglarskich, które można pokonać podczas wyjazdu.

Miejscowości na Mierzei Wiślanej znane są z obfitości bursztynu, który dosyć łatwo można znaleźć na tutejszych plażach, szczególnie po sztormie, który wyrzuca na brzeg liczne odłamki. Podczas poszukiwań warto wybrać się na dłuższy spacer wybrzeżem, które otaczają wydmy porośnięte cenną roślinnością oraz lasy iglaste, które powietrze bogate w jod dodatkowo nasycają olejkami eterycznymi.

Po powrocie, warto zahaczyć o Komnatę Bursztynową, czyli ciekawą ekspozycję poświęconą jantarowi. Latem w pobliskim Jantarze odbywają się mistrzostwa w poławianiu bursztynu, natomiast w kościele w Stegnie co roku ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Organowy.

Tym, którzy w wykupią sobie w okolicy noclegi, Stegna ma wiele do zaoferowania. Tutaj można wybrać się na wycieczkę krajoznawczą, uprawiać sporty wodne, wypoczywać na plaży, a także zapoznawać się z kulturą i sztuką regionu Pomorza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>